Deney Hayvanları Kullanımı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ HAYVAN DENEYLERİ YEREL ETİK KURULU VE DENEYSEL TIP ARAŞTIRMA VE UYGULAMA BİRİMİ Eğitim programı, T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programına Dair Genelge’ye (2007-11) uygun olarak hazırlanmıştır.    Eğitim programı 80 saat sürecektir. Programın bütün bölümlerine devam zorunluluğu bulunmaktadır. Programın bitiminde yapılacak sınavda 70 puan ve üstü alan katılımcılara “Deney Hayvanları Kullanımı Sertifikası” verilecektir.  

DENEY HAYVANLARI KULLANIMI SERTİFİKA PROGRAMI (GÜZ)

Kursun Konusu:

Deney hayvanları kullanımı için gerekli olan temel kuramsal bilgi ve becerileri kazandırmak.

 

Kursun Amacı:

6 Temmuz 2006 tarihinde yürürlüğe girmiş bulunan Hayvan Deneyleri Etik Kurlarının Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmeliğe göre  “deney hayvanı kullanıcıları sertifika almadan hayvanlar üzerinde deney, eğitim, test amacıyla işlem yapamaz ve çalışma mekanlarında bu hayvanları barındıramazlar”. Bu gerekçe nedeniyle söz edilen işlemleri yapacak olan araştırmacı ya da eğitimcilerin sertifikasının bulunması gerekmektedir.

 

Laboratuar hayvanı kullanarak her türlü eğitim, araştırma, uygulama ve test yapmak isteyen ya da bu programların yapılmasında deney hayvanlarına dokunarak, yetiştirerek veya manipüle ederek katkıda bulunan araştırmacılara, akademik ve idari personele deney hayvanı kullanmaya yönelik eğitim verilmesi amacıyla Kocaeli Üniversitesi Hayvan Araştırmaları Etik Kurulu ve Deneysel Tıp Araştırma Birimi tarafından Deney Hayvanları Kullanımı Sertifika Programı düzenlenmiştir.

 

Kurs Dönemi: Güz

Başlama tarihi: 04 ARALIK 2017

Bitiş tarihi:       14 ARALIK  2017

Toplam 10 gün sürecek sertifika programı 40 saat Teorik 40 saat Pratik olmak üzere 80 saattir.

 

Kursun Yapılacağı Yer:

Kuramsal Eğitim: Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu Tıp Eğitimi Anabilim dalı Konferans Salonu (Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Karşısı)

Uygulamalı Eğitim:Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma Birimi (DETAB)

 

Kursa Kabul Edilecek Kursiyer Sayısı:

En az 20, en fazla 35

 

Kursa Katılım:

Öğretim Üyeleri, Öğretim Görevlileri, Uzman ve Araştırma Görevlileri (Yüksek Lisans, Doktora) öğrencileri katılabilir.

Kursa lisans öğrencileri alınmamaktadır.

 

Kurs Ücreti:

Kocaeli Üniversitesi Personeli Dahiline:500 TL

Kocaeli Üniversitesi Personeli Haricine:1000 TL

 

ÖNEMLİ!!!!    Kursa Başvuru Aşamaları  

1.Ön Başvuru formunda istenilen bilgilerinizi 21 KASIM 2017 tarihi mesai bitimine kadar sem@kocaeli.edu.tr adresine gönderiniz. (Ön Başvuru formundaki bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır.) 

2.Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezince kursa kabul edilen adayların SEM tarafından bilgilendirilmesi. (22-23-24 Kasım 2017)

3. Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezince verilecek olan hesap numarasına (IBAN) kurs ücretinin yatırılması.

4.Kurs ücretini yatırıldığına dair dekontunun, Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezine teslimi. (Son Gün: 29 KASIM 2017 Mesai Bitimi) (Dekont teslimini Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezine elden ya da sem@kocaeli.edu.tr adresine e-mail ile yapabilirsiniz.)

DENEYSEL TIP ARAŞTIRMA BİRİMİSorumlu Yönetici  Vet.Hekim Cüneyt ÖZER:(0262) 303 8642

ÖNEMLİ NOT!!!

KURSUMUZA ÖN BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ  "DÖKÜMAN İNDİR"  BÖLÜMÜNÜ DOLDURUP sem@kocaeli.edu.tr ADRESİNE 21 KASIM 2017 TARİHİNE KADAR GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR. 

KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLAR 22-23-24 KASIM 2017 TARİHLERİNDE MERKEZİMİZ TARAFINDAN BİLGİLENDİRİLECEK VE KAYIT EVRAKLARI ALINACAKTIR.


Döküman İndir

Hesap Bilgilerimiz:

  • KOÜSEM TL Hesap No;
  • T.C. Ziraat Bankası Derince Şubesi
    TR40 0001 0027 2613 2216 1953 42

  • KOÜSEM Euro Account No;
  • T.C. Ziraat Bankası Derince Şubesi
    TR56 0001 0027 2613 2216 1953 45

Kayıt FormuBilgilerimi onaylıyorum.